SZCZAWNICA UL. KWIATOWA6
+48 692 259 529

OKOLICA

Szczawica
Uzdrowisko
Dolina Grajcarka
Pieniński Park Narodowy
Przełom Dunajca

Szczawnica to jedna z najatrakcyjniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. Położona jest w dolinie Grajcarka, prawobrzeżnego dopływu Dunajca, dzięki czemu ma łagodny i wyjątkowy mikroklimat.

Dzięki swemu położeniu doskonałym sposobem na zwiedzanie jest spływ Dunajcem – drewnianą tratwą zbudowaną z połączonych ze sobą wąskich łódek. Przepływanie pomiędzy stromymi skałami i Przełomem Dunajca gwarantuje niezapomniane widoki!

Dla tych spragnionych adrenaliny polecamy spływ kajakiem lub rafting po Dunajcu! A dla tych, którzy wolą spokojne popołudnie, proponujemy spacer po promenadzie o każdej porze roku, dla osób w każdym wieku.

Będąc w Szczawnicy warto skorzystać również z uzdrowiskowych atrakcji, odwiedzić tutejsze parki, Inhalatorium oraz skosztować wyjątkowych wód mineralnych.

PRZEŁOM DUNAJCA

SPŁYW DUNAJCEM

PROMENADA NAD GRAJCARKIEM

SPOKOJNY SPACER Z MALOWNICZYM WIDOKIEM

UZDROWISKO

INHALATORIUM, PIJALNIA WÓD, PARKI, SANATORIA

Szczawnica to nie tylko atrakcje uzdrowiska, piękna przyroda i malownicze widoki. To też miejsce sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi o każdej porze roku.

Palenica to najwyższy szczyt w sercu miasta i jednocześnie najważniejszy punkt miasta dla miłośników sportów zimowych. Na szczyt Palenicy (772 m n.p.m) wjeżdżamy kolejką krzesełkową, a trasa wynosi 780 m. Na Polanie Szafranówka znajduje się kompleks orczyków, a zjechać na dół możemy najtrudniejszą, kilometrową trasą FIS-owską. Kolej krzesełkowa na Palenicę czynna jest cały rok. Może być też częścią dłuższej pieszej wycieczki. Na szczycie na turystów czeka sporo atrakcji; zjeżdżalnia grawitacyjna, ścieżka edukacyjna, czy plac zabaw dla
najmłodszych.

Pobliskie wyciągi narciarskie i całoroczna kolej krzesełkowa to również Arena Jaworki-Homole oraz Czorsztyn-Ski.. Piękne widoki i dobra zabawa gwarantowana!

Szczawnica to doskonała baza wypadowa dla miłośników górskich pieszych wycieczek. Warto wybrać się na szlak na: Palenicę (50min.), Bryjarkę (1h), Bereśnik (1h 15min), Jarmutę (1h 30min), Dzwonkówkę (2h 30min), Prehybe (4h), Sokolicę, Trzy Korony, czy wreszcie niezwykle malowniczy Wąwóz Homole.

W mieście i okolicy znajdują się liczne znakowane trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Najpopularniejsze to z pewnością ścieżka rowerowo-pieszą do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, biegnąca wzdłuż przełomu Dunajca, czy trasa wokół Jeziora Czorsztyńskiego (Velo Czorsztyn).

Będąc w Pieninach trzeba skorzystać z najpopularniejszej atrakcji regionu, czyli spływu Dunajcem. Ponad dwugodzinna trasa spływu wiedzie przez malownicze tereny Pienińskiego Parku Narodowego. Wąwozy, wartki nurt rzeki, strome turnie podziwiane z tradycyjnych flisackich tratw to niezapomniane wrażenia.

Miłośnicy jazdy konnej mogą podziwić pienińskie szlaki w siodle. Stajnia Rajd w pobliskich Jaworkach organizuje lekcje indywidualne i przejażdżki po okolicy.

Spacery
Wycieczki piesze
Trekking
Wycieczki rowerowe
Spływ Dunajcem
Narty
Snowboard
Skitouring

PIENIŃSKI PARK NARODOWY

NIEZAPOMNIANE WIDOKI, PIĘKNO PRZYRODY

OŚRODKI NARCIARSKIE

Palenica, Jaworki-Homole, Czorsztyn-Ski

SZLAKI GÓRSKIE

PIESZE, ROWEROWE, KONNE

Szczawnica - miasto uzdrowiskowe

8

CZYNNYCH ŹRÓDEŁ MINERALNYCH

24

OBIEKTY WPISANE DO REJESTRU ZABYTKÓW

42

RODZAJE ZABIEGÓW

200

LAT TRADYCJI